Měsíční kámen, kari

1 hodnocení
Pohlídat, až opět bude
Měsíční kámen, kari

Výrobce: Atelier Brunette (Francie)

Tkanina: viskóza

Šíře látky: 140 cm

Gramáž: 115 g/m2

Země výroby: Indie

420 Kč / m 347 Kč bez DPH
dočasně vyprodané, hlídat naskladnění můžete skrze oko níže

Potištěná viskóza je hodně příjemná látka báječné splývavosti. Na šaty, na sukni, na skoro cokoliv z oděvní tvorby - materiál, který chcete mít blízko tělu.

Látky z Atelieru Brunette opírají své renomé o kvalitní oděvní tkaniny a nadčasový design. Vzor Moonstone - Měsíční kámen - kámen nových počátků a intuice. V barvě kari, smaragdu, modré a růžové.


 

JAK SE O LÁTKU STARAT

Před polohováním střihu předeprat pro zbytkové vysrážení látky (cca 5%). Doporučená teplota praní 30° C, žehlit na střední stupeň po rubu. Sušičky se raději vyvarujte - výrobce to doporučuje. Pozor na prací prostředky s optickými zjasňovači - mohou mít nežádoucí efekt pro barvu látky.

 

Jméno značky: Atelier Brunette
Kategorie: E-shop
Barva / Motiv: kari / Atelier Brunette
Tkanina: Pevná vazba (plátno, kepr apod.)
Materiál: Viskóza / Rayon
Gramáž: gramáž nižší než 140 g/m2
Šíře: větší než 115 cm
Položka byla vyprodána…
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
N Avatar autora Krásná látka, s dobrou přípravou bezproblémové šití 27.6.2019 11:22
Moc krásná látka, která se dobře odmění za vynaložené úsilí. A to úsilí není nijak strašné, je třeba si jen při polohování střihu dát pozor na opravdu rovně položenou látku a směr vláken a být opatrný při stříhání. Doporučuji podložit látku plátnem, pak se tolik neposouvá. Do stroje se nijak nezakusuje ani neutíká, je o něco živější než bavlna, len apod., ale dá se to zvládnout. Pro začátek na vyzkoušení bych ale přesto doporučila opravdu jednoduchý střih, který téhle látce ostatně bude slušet nejvíc. Mám dvě varování, látka je jemná a hodně se třepí, doporučuji pro pevnost a klid v duši začistit i hrany, které budou schované, zejména pokud se ten šev bude namáhat a je blízko okraje. Tím mám na mysli zejména průkrčník, extra pokud budete začišťovat šikmým proužkem. Látka se z něj může se vypárat a vytrhnout. Druhé varování se týká zatrhování nitek, takže pozor na dřevěné stoly atd. a na hrubé a tlusté špendlíky. Z Měsíčního kamene mám troje halenky - z kari, modré a smaragdové, střih Burda 6540. Je mi v té látce opravdu dobře, na těle sedí na ramenou a po zbytku sklouzne hladce dolů, povlává v každém záchvěvu vzduchu, je strašně příjemná a lehounká, ale zároven má dostatečnou "tíhu" na to, aby splývala. Je super do veder. Nosím halenky jen tak ven i na pracovní schůzky a sklízím pochvaly okolí :-)
Odpovědět