Základy šití

1 050 Kč / kurz 868 Kč bez DPH
rezervace na tento termín jsou plné, můžete být ale ještě náhradník (klik ikona níže "zeptat se") Volno (4 kurz) Volno (3 kurz) Zvolte variantu
termín
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Základní šicí know-how, seznamovací rendez-vous s šicím strojem a první vlastnoručně ušitá věc.

Tento kurz můžete i darovat skrze dárkový voucher.

ALTERNATIVNÍ KURZY: Úvod k tajemství šití (2690,-), Škola šití (5850,-)

Detailní informace

Vrácení zdarma
Vrácení zdarma
Zpáteční dopravu platíme my
Množstevní slevy
Množstevní slevy
Od dvou metrů látky v kuse

Detailní popis produktu

Náš z nejoblíbenějších kurzů je určen pro lidi s nulovou znalostí stroje nebo pro opravdu falešné začátečníky. Kurz je vhodný pro všechny, kdo laškují s myšlenkou začít šít, ale zatím úplně neví, co to obnáší.

Na začátku si budeme povídat o úplně základních věcech, které na každém stroji najdete a které potřebujete pochopit, jak fungují. V dílně máme záměrně různé typy a modely šicích strojů, abychom vám dokázali ukázat rozdíly mezi nimi. Po tomto jednom setkání byste měli být schopni zprovoznit jakýkoliv stroj, ke kterému si sednete a poradit si s běžnými problémy, které při šití vznikají.

Řekneme si něco k látkám, nitím, patkám, jehlám i špendlíkům a vyzkoušíme si šít na cvičném kousku látky.

V druhé půlce setkání si ušijeme nejjednodušší projekt (nejčastěji si vybíráte kruhový tunel okolo krku nebo látkový pytlík). Zažijete si trochu, co jsme si řekli a vyzkoušeli nanečisto a zjistíte, že ušít věc není sice tak těžké, ale nějakou energii to vyžaduje ;)

DÁREK KE KURZU: Protože naše kurzy děláme už hodně dlouho, máme zpracované vlastní fotonávody na 6 jednoduchých projektů. Tyto od nás dostanete jako dárek a můžete se doma rovnou pustit do šití dalších věcí. V návodech najdete jednoduché věci jako je plátěná taška, pytlík nebo povlak na polštář. Naučíte se ale i všívat zip do zipové taštičky, jak se dělá francouzský šev a najdete tam úplně základní šicí triky.


KDE: naše dílna na adrese Havanská 10, Praha 7 - Letná

MAX KAPACITA: 6 lidí

POZOR: Látky si ještě budete potřebovat dokoupit či donést z vlastních zásob. Bližší informace se včas dozvíte.

POŽADOVANÝ LEVEL ŠICÍCH SKILLS: začátečníci a falešní začátečníci. 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: E-shop
Typ kurzu: obecný/flexibilní
Úroveň / Pokročilost: začátečnice a začátečníci
Nevyplňujte toto pole:
L Avatar autora Spokojenost 23.9.2022 14:13
Kurz jsem dostala jako dárek. Jedná se úplné základy vhodné pro úplného začátečníka jako já. Líbilo se mi, že jsme si měli možnost hned ušít malý výrobek a neodcházeli jsme s prázdnou. Opravdu to každý z kurzu zvládl. Kurz mi dodal sebevědomí. Hned druhý den jsem byla schopná navléknout nitě i do mého stroje doma, i když mi to trvalo déle, protože už jsem neměla nikoho na radu. Paní lektorka byla moc sympatická. Možná v budoucnu na nějaký kurz ještě půjdu. Jediné malinkaté mínus pro mě osobně bylo, že jsem na termín dlouho čekala, protože jsou vždy max jen dva termíny do měsíce a přes léto tento kurz nebyl vůbec vypsán, v emailu mi ale hezky vysvětlili, proč tomu tak bylo.
Odpovědět
PN Avatar autora 3.2.2022 14:45
Kurz s úplnými základy byl perfektní. Jakožto úplný začátečník jsem se dozvěděla vše, co do začátku potřebuji aniž bych musela studovat dlouhé a zdaleka ne tak přínosné návody kdekoliv jinde. Oceňuji především to, že měli stejný šicí stroj, který mám doma a mohla jsem se tak učit přímo na něm. Jednoznačně doporučuji.
Odpovědět
MC Avatar autora 1.9.2020 11:54
Velmi přínosný kurz. Dozvěděla jsem se vše co jsem potřebovala, slečna školitelka byla moc milá a ochotná. Mohu všem jenom doporučit.
Odpovědět
KZ Avatar autora Pokoj číslo 10 26.8.2020 11:02
Dekuji za velmi příjemně a užitečně strávený čas skvěle lektorce Jarce. Už se těším na další lekci !
Odpovědět
M Avatar autora 9.6.2020 14:01
Konečně jsem se dokopala, abych se objednala na nějaký kurz šití a toto byla dobrá volba. Měla jsem to blízko domova, prostředí bylo klidné, příjemné, lektorka nám vše ukázala, vysvětlila a já si odnesla dobrý pocit a chuť na sobě dál pracovat, co se šití týče. Moc děkuju.
Odpovědět
KH Avatar autora 4.2.2020 20:46
Super!
Odpovědět
Z Avatar autora 24.1.2020 20:26
kurz mě moc bavil a dozvěděla jsem se plno nového a užitečného. doporučila bych to každému kdo váhá. krasný a přátelský přístup a hlavně trpělivost paní Jarky vás taky jistě potěší jako mne.
Odpovědět
ŽČ Avatar autora 21.1.2020 14:01
Skvělý kurz, určitě za jedna! Bylo fajn se zase na nějakou chvíli dostat k šicí i stroji a vyskouset si novou značku...
Odpovědět
VS Avatar autora 29.10.2019 12:47
Skvělý kurz, jsem naprosto nadšena, už hledám stroj a určitě ještě na některý kurz dorazím. Lektor výborný, trpělivý a moc milý. Mohu jen doporučit!!!!Hezký den Věra
Odpovědět
D Avatar autora 6.10.2019 08:27
Absolvovala jsem kurz Základy šití v Pokoji č. 10 a byla jsem nadšená. Proběhl v malém počtu lidí, takže vznikl prostor pro to, aby se nám všem lektorka mohla plně věnovat a pomáhat s ušitím prvního výrobku. Kuz doporučuji všem, kteří s šitím nemají žádné zkušenosti nebo zapomněli, jak se s ním správně pracuje. Moc příjemné je také to, že si hned odnesete vlastní výrobek.
Odpovědět
K Avatar autora Kurz základy šití s Kristýnou 1.9.2019 10:10
Jsem moc ráda, že jsem se kurzu zúčastnila. Bylo to moc milé. Už jsem si objednala šicí stroj a chystám se začít šít.. :-) Díky!!
Odpovědět
PH Avatar autora Kurs zaklady siti s kristinou 29.8.2019 19:52
Byla jsem na kursu s dcerou a bylo to moc fajn. Prisly jsme obe jen s predstavou, co bychom chtely usit a obe jsme odchazely spokojene s hotovymi vyrobky. Kristina byla moc mila a trpeliva. Zrejme asi nekdy navstivime i sici dilnu.
Odpovědět
K Avatar autora 26.8.2019 19:24
Skvělý kurz i pro úplné začátečníky, lektorka Kristýna byla velice trpělivá a našla si na všechny dostatek času. Moc děkuju, ušitou šálu budu ráda nosit :)
Odpovědět
M Avatar autora 26.6.2019 13:29
Byla jsem s kurzem moc spokojená, pomohl mi překonat barieru obav skamarádit se s šicím strojem.
Odpovědět