TAUKO Magazine (No. 1)

Neohodnoceno

128 stran plných šicí inspirace z Helsinek

obsahuje 12 designérských střihů (vždy 9 velikostí) včetně step-by-step návodů pro různé úrovně obtížnosti

Jazyk: angličtina

Kategorie: Střihy

 

660 Kč / ks 600 Kč bez DPH
Skladem (4 ks)

TAUKO chce být časopisem, který integruje uvědomělý způsob bytí do módy a oděvní tvorby. Není jen standardním časopisem s oděvními střihy, jak známe třeba Fibre:MOOD nebo Burdu. Jde daleko více o specifický šicí life-style časopis, který je zásadně ukotven v hodnotách udržitelnosti a ne-exploatace světa.

Na stránkách časopisu vás čekají myšlenky, které jdou do hloubky, dáte-li jim prostor. Nečekejte plytké kvazi a ezo beze smyslu poplácávání po ramenou, vidíme zde spíš existenciální touhu dát světu smysl a skrze svoji tvorbu jít k svému středu. Autenticky a pravdivě.

Pod číslem 1 je zapsaná řada návrhářek a návrhářů, kteří se podíleli na tvorbě střihů. Za produkcí pak stojí dvě ženy - Kaisa Rissanen a Mila Moisio, které jsou rozkročeny mezi Helsinkami a Berlínem. Genezi TAUKO magazínu předchází udržitelný oděvní brand TAUKO, který tyto dvě ženy budují v Helsinkách od roku 2014. Když se podíváme na ceny hotových modelů, budeme zase jednou srovnávat srovnatelné se srovnatelným a diskusi, jak při šití (ne)šetříme, když nás jenom střihy stojí víc než tři trika z fast fashion, necháme jiným.

Za nás v Materialistic je TAUKO magazín ambiciózním a srdcařským počinem, kterému moc fandíme a budeme rádi, když mu pomůžeme v ČR najít publikum. Vidíme, že vše bylo vymyšleno a realizováno s veškerou pokorou a láskou k řemeslu a svůj sustainable rozměr dotahuje produkční tým i v nesamozřejmých detailech, jako které lepidlo bylo použito při lepení atd.

Zastřešujícím mottem čísla 1 je “The Age of the Makers”. Myšlenka, kterou v článcích a rozhovorech rozvíjí na více úrovních, je osoba tvůrce/tvůrkyně jako designéra a umělce, který/a má potenciál přinést změnu v dnešním paradigmatu módy. "We hope to hear the maker’s voice as a revolution to build a healing relation with the planet." uvádí tvůrkyně časopisu ve své předmluvě a my jen dodáváme, že i to je naše velké přání. Aby každý z nás dokázal přijmout svoji zodpovědnost a přispíval ke změně k rámci svého možného. Jestli vám k tomu bude TAUKO magazín inspirací i nástrojem, bude to boží, protože si myslíme, že to přesně byl jeho záměr. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: