Overlock me

Neohodnoceno

Podrobný úvod do šití na overlocku. Zrychlení z nuly skoro na sto za devět hodin.

Potřebný level šicích skills: mírně (i více) pokročilí a falešní začátečníci. Předchozí alespoň lehká zkušenost s šitím na klasickém šicím stroji je žádoucí.

Tento kurz můžete i darovat skrze dárkový voucher.

Další z kategorie: Kurzy šití v Praze

Podmínky účasti na kurzech od 10. 5. 2021

termín
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
2 150 Kč / kurz 1 777 Kč bez DPH
rezervace na tento termín jsou plné, můžete být ale ještě náhradník (klik ikona níže "zeptat se")

Sníte o tom, že začnete šít na ovelocku oblečení? Nebo ještě ani nevíte, co to overlock je? Overlock je stroj, který steh plete z několika nití a steh je pružný a také z rubu hezký - když ho správně nastavíte :) Práce s overlockem je rychlá a dost zábavná a posouvá vaše šicí možnosti na další úroveň.

Na kurzu se naučíte na overlocku nejen šít, ale i ho mistrovsky ovládat - navlečení, seřízení napětí nití, práce s diferenciálem - to vše si osvojíte. A ještě si i ušijete - triko, tepláky nebo leginy - ultra easy projekty, co zvládne třeba i falešný šicí začátečník, co ušil sám doma tři polštáře.

Setkávání probíhají na naší adrese Havanská 10, Praha 7 - Letná. Látky si ještě budete potřebovat dokoupit či donést z vlastních zásob. Bližší informace se včas dozvíte.

K dispozici máte naše overlockyBrother 2104D, Lada 700D, Juki MO-654DE, Babylock Victory.

Maximální kapacita: 5 lidí

Kategorie: Kurzy šití v Praze
Typ kurzu: overlock
Úroveň / Pokročilost: mírně/středně pokročilí
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
J Avatar autora Overlocku už se nebojím 15.10.2020 09:07
Ocenila jsem malý počet účastníků, skvěle vybavenou dílnu i klidného, vstřícného a profesionálního lektora. Myslím, že je dobré kurz brát jako "šití na zkoušku" a nebýt příliš ambiciózní co se týče projektů a výrobků. Už jsem si pořídila roční členství v šicím klubu, protože vaše snažení rozhodně ráda podpořím a ještě přijdu čas od času něco ušít. Overlock zatím nemám, ale až ho pořídím, nebude od věci kurz zopakovat.
Odpovědět
H Avatar autora Spokojenost 12.10.2020 20:19
Kurz byl moc fajn, atmosféra, prostředí, výborný čaj, příjemný a znalý lektor. Trochu mě sklamalo, že lektor úplně nedokázal přizpůsobit střihy a počítat s tím, že látky jsou pružné. Všechna trička byla volná až velká. Příště bych si se dopředu změřila a vybrala bych si střih správné velikosti... Na druhou stranu, kolegyňce parádně trefil legíny a mě fajnovou kapucu. S overlockem vážně umí a sdílel i různé fígle, které člověku usnadní život při šití. Vše krásně vysvětlil, i vícekrát, pomohl, poradil, vařil čaj :) Byly jsme čtyři na tři overlocky, což vadilo jen veeeelmi vyjímečně. naštěstí jsme stroje nemuseli s každou výměnou švadlenek přenastavovat. Nebo jen vyjímečně. Celkově jsem velmi spokojena, šla bych zase. V době kurzu jsem měla overlock týden, jedny ušité tepláky, spousta chyb v nastavení, vedení látky, nejistota při šití. Po kurzu přesně vím, jak má steh vypadat, kde co přitáhnout, uvolnit, nastavit, jak šít více vrstev látky, použít diferenciál v můj prospěch, kdy šit třema akdy čtzřma nitěma, umím ozdobné okraje i oblouky, nebojím se, že bych overlock nedokázala navléknout. Přesně, jak říkáte. Posun z nuly na sto! Díky Niku!
Odpovědět
B Avatar autora Trochu fofr 26.6.2020 16:04
Pokoj znám dlooooooouho. A kurz jsem volila cíleně, doma stojí overlock a mně se k němu nechce, že se ho bojím. Těch koleček, hejblátek, zoubků, nití, na všechno se má sáhnout a pak se to stejně vlní a kudrnatí a cuchá. Bylo to super. První část je neskutečně podrobné seznámení se s overlockem. Nik postupuje pomalu, pečlivě odpovídá na každou otázku. Bez stresu ukazuje klidně dvakrát třikrát. Postupujeme, každá respondentka sama navléká jeden overlock, na koho nevyšlo, už si stříhá. Protočíme se. Všichni mají nastříháno a hurá na to. Klopýtáme všechny přes různá úskalí, znovu řešíme navolnění, přítlak,napětí nitě...z overlocku padají tajemné závoje. Po dvou hodinách se rýsují první legíny a trika. Už si dovolíme ovelocku dokonce i vynadat. Skoro nikdo se ho už skoro nebojí. A Nik neúnavně radí, pomáhá, opravuje chyby, vytahuje z overlocku zaseknutý špendlík. Na konci prvního dne se sice točí hlava, ale vítězné triko stojí za to. Druhý den pokračujeme. Opakujeme, neb to je matka moudrosti. Tady mi maličko chybí koncepce. Kdyby tam byl v nabídce program, co šít dál, co je třeba velmi obtížné, co bychom měly znát...ale to je fakt detail a velmi subjektivní dojem. Je to výborný kurz s výborným lektorem a s dobrými stroji, z nichž jeden je velmi luxusní, takže je příležitost zkusit i si i něco speciáního. Už strach nemám. Ale stejně - šicí stroj mám radši.
Odpovědět
D Avatar autora 27.5.2020 09:33
Kurz jsem dostala jako dárek a musím říct, že mě nadchl. Nik se každému dostatečně věnoval a byla tam fajn atmosféra. Naučila jsem se spoustu věcí, krom jiného to, že se příště vážně radši pořádně změřim a nebudu mít tak šaty minimálně o 3 čísla větší ???? Snad budu mít ještě příležitost se zúčastnit nějakého dalšího kurzu.
Odpovědět
M Avatar autora 10.3.2020 21:35
Moc díky za super kurz! S overlockem jsem se setkala prvne, vsechno mi bylo hezky vysvetleno a odnesla jsem si tricko a legíny! :) Díky za trpělivost :D A ráda se zas někdy vrátím!
Odpovědět
A Avatar autora Bezva 10.3.2020 11:34
Kurz byl super, Nik ví co dělá a umí to vysvětlit. Už se těším na další kurzy, na které jsem se přihlásila.
Odpovědět
V Avatar autora 11.2.2020 14:31
Díky moc za perfektní kurz! Příjemná atmosféra a skutečně intenzivní prakticka "nalejvarna" jak na overlock.
Odpovědět
J Avatar autora 11.2.2020 14:54
Veroniko, moc děkujeme za hezkou zpětnou vazbu a hlavně máme radost, že se kurz líbil. Nikovi rádi vyřídíme a přejeme hodně spokojených chvil s šitím nejen na overlocku :)
T Avatar autora Overlock me 21.1.2020 11:12
Kurz byl příjemný....Mohl by být delší :)
Odpovědět