Lepší strana lesa (bio úplet)

Neohodnoceno
Novinka
bio uplet pro děti

Výrobce: Birch Fabrics (USA)

Tkanina: 95% bio bavlna, 5% elastan

Šíře látky: 110 cm

Gramáž: 210 g/m2

Certifikace: GOTS

490 Kč / m 405 Kč bez DPH
Skladem (3,6 m)

Po delší době jsme uvítaly milé malé poklady z Birch Fabrics. Výjimečně příjemná bio-bavlna s jemnými potisky nás za srdéčko bere od začátku našeho látkového působení a na počátku byly látky z Birch jedním z hlavním impulsů našeho bezhlavého zamilování se do světa látek.

Birch Fabrics je dnes malým leadrem ve světě potištěné bio bavlny. Jejich limitované edice látek se specifickým rukopisem jsou oblíbeny především na americké půdě, odkud se k nám dostávají. "Treated with love, not pesticides", říkají v Birch a to se nám líbí moc.

Neznáme víc kvalitní potištěné úplety než ty z Birch. A že už jsme jich v ruce měli. Velmi měkké, příjemné barvy a precizní tisk. Jen na ně buďte hodní při praní. Chemie z běžných pracích prášků na bio látky nepatří. Nemají se rády. A perte raději pouze na 30 a ještě raději v ruce - mají to tak rády.

Insiders story? Jestli jste četli rozhovor s Janou pro Czechdesignu a třeba přemýšleli o jakých látkách mluví, které postupně musí v Materialistic vyřazovat z portfolia, tak přesně o látkách z Birch... Milujeme je hodně a trhá nám to srdce, ale nové kolekce úpletů a pláten z Birch už nějaký čas nebereme, protože jejich cena je prostě pro český trh vysoká. Strašně bychom si přáli, aby nebyla, ale je. Bereme tedy Birch už jen v sezónním výprodeji a ten nám umožní se dostat do magických pětset korun za metr...


POZN. K PRANÍ: Bio látky doporučujeme vždy prát v ekologických pracích prostředcích. Jednak proto, že je to docela škoda přidávat do čistých látek chemii, druhak i z ryze racionálních a praktických důvodů. Látky, které nejsou stabilizovány chemickým koktejlem mají i nižší odolnost proti jiným chemickým koktejlům. Laicky řečeno. Jde o to, že dáte-li sytě probarvenou bio-látku vyprat s nějakým agresivnějším (neboli normálním) pracím práškem, může vám na barvě zanechat pár nehezkých pruhů. Přidaná bělidla v běžném pracím prášku "vyžerou" barvu v záhybech. Opět laicky řečeno a opět se to stane pouze někdy. Chybu neuděláte nikdy s ručním praním - barvy vydrží déle krásně živé. Nepopulární, leč pravdivé ... Když se budeme hezky chovat k našim krásným látkám, odvděčí se nám za to.

Jméno značky: Birch Fabrics
Kategorie: Látky
BIO / GOTS: certifikované bio
Barva / Motiv: dětské látky
Tkanina: Úplet
Materiál: Bavlna
Gramáž: gramáž vyšší než 200 g/m2
Šíře: 115 cm a méně

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: