Charley

Neohodnoceno

Výrobce: Birch Fabrics (USA)

Tkanina: 100% bio bavlna, plátno

Šíře látky: 110 cm

Certifikace: GOTS

490 Kč / m
Skladem (1,9 m)

Charley Harper je americký sen. Chlapec, který v dětsví na farmě sledoval přírodu ze svého okna, vystudoval biologii a pak se svou ženou jezdil po USA a kreslil přírodu. Bylo to v 50. letech minulého století a jeho nadčasové ilustrace mluví i dnes překvapivě aktuálním jazykem.

V Birch Fabrics opakovaně pracují s motivy Charleyho Harpera a pod licencí vydávají kolekce, kde spojují jeho minimalistické ilustrace přírody se svými látkami v bio-kvalitě.

Krásné jemné nebarvené plátno s natištěnými motivy. Látka je na omak znatelně jiná a příjemnější než klasická bavlněná plátna. Zároveň tu ale vidíme starý dobrý bavlněný standard a pokud se k látce chováme hezky, vydrží i déle bez dírek než průměrná (kvalitní) bavlněná látka.

Na šaty i tuniku i jemnou záclonku.


 

JAK SE O LÁTKU STARAT:

Bio látka si zasluhuje pozornější péči. V pračce je možno prát bez problémů, ale používat raději ekologické prací prostředky (standardní prášky mohou být na bio látky příliš agresivní a způsobit rychlé blednutí barvy). A za ekologické praní vám navíc poděkuje voda i země i vaše látka, která zůstane čistá bez a chemie. Jinak standardně vysrážet před šitím, prát na 30° C, žehlit raději po rubu a vyvarovat se sušičky.

Jméno značky: Birch Fabrics
Kategorie: Látky
Bio / Nebio: Bio
Tkanina: Pevná vazba (plátno, kepr apod.)
Materiál: Bavlna
Šíře: 115 cm a méně

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: