Daisy Indigo (ručně barvené plátno)

Neohodnoceno
Pohlídat ...
ručně barvené plátno

Design: Merchant and Mills

Tkanina: 100% bavlna, ruční tisk indigem

Šíře látky: 110 cm

Gramáž: 125 g/m2

Pozn. péče (!): výrobce doporučuje při prvních třech praních prát s hrstí soli pro lepší ustálení barvy (tuto můžete dát přímo do bubnu pračky). Látka je tištěna starou technikou blokového tisku a tento bude ještě trochu pracovat.  Vzhledem k použití indiga doporučujeme rozhodně prát zvlášť od ostatního světlého prádla.

390 Kč / m 322 Kč bez DPH
Skladem (0,75 m)

Velmi netypická a zároveň tradiční bavlněná látka.

Z hlediska gramáže spíše nižší, typově už blízko batistu. Oděvně ji použijete například na rozevláté boho košile. Nás trochu (hodně) láká použít na povlečení. Bude hodně jemné a rozhodně dost speciální.

Technika ručního tisku je blokové opakování vzoru. Na látce najdete nějaké překryvy vzoru, což úplně nepřekvapí - raznice na látku přikládají živí lidé, nikoliv elektronicky přesné stroje.

 

 

Merchant and Mills je britský brand vzdávající hold staré dobré krejčovině a řemeslu opravářů oděvů. Jejich látky, které objevují po celém světě, mají typický rukopis jak v texturách, tak barevných odstínech a krejčovské nástroje, které rovněž nabízejí, kloubí estetiku se staletími ověřenou praktičností. Ve výběru svých látek dbají na etickou i ekologickou stránku textilní produkce a jak sami říkají, vrací se tak k samotným kořenům šití. A my se moc rádi vracíme s nimi..


 

JAK SE O LÁTKU STARAT:

Před polohováním střihu látku pro zbytkové vysrážení vyperte, u této látky se navíc doporučuje přidat hrst kuchyňské soli pro první tři praní. Pro dostálení barvy, jistě. Doporučujeme prát ve vlažné vodě na 30° (výrobce ale dovoluje i 40°). Uvidíte, jak konkrétně bude váš kousek barevně ještě pracovat. Indigové fleky budou postupně blednout, ale k úplnému ustálení barvy nejspíš nikdy nedojde a dávejte si pozor, ať třeba vaše drahá polovička, která nemá takový cit, nedá dohromady s čistě bílým prádlem ;)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: