Divoké kvítí (tencel)

Neohodnoceno
Novinka
Divoké kvítí (tencel)

Výrobce / Design: Kokka, Nani IRO / Naomi Ito (Japonsko)

Tkanina: 100% lyocell / Rexcell tencel 

Šíře látky: 106 cm

Gramáž: 110 g/m2

Péče o látku: prát na 30° v polo-plné pračce, žehlit na střední nebo nízký výkon, nenapařovat, nepoužívat sušičku / prvotní zbytková srážlivost max 2 %

590 Kč / m 488 Kč bez DPH
Skladem (2,5 m)

Vzor Divokých květin (Wild Flowers) na podkladu z vodových barev patří mezi nejoblíbenější ze vzorů designérky Naomi Ito. Tento vzor se poprvé objevil v jarní kolekci roku 2017 a byl jejím bestsellerem, ke kterému se Naomi Ito pravidelně vrací. Letos jsme se ho dočkali poprvé na tencelu, což je pochopitelně veliká odměna.

 

Materiál je 100% lyocell střední gramáže. Látka po hmatu podobná kvalitní viskóze (také se vyrábí podobným způsobem z dřevitých vláken) a vzhledově zaměnitelná s hedvábím. Narozdíl od konvenční viskózy se tencel chápe jako udržitelná tkanina, protože je získáván z rychle rostoucího dřeva eukalyptů v obnovitelných porostech. Tencel má hedvábí podobné chladivé vlastnosti a delší životnost než viskóza. Je rovněž pevnější než viskóza a lépe absorbuje. Tento lyocell je vyroben v Japonské textilce Fujibo Textiles pod obchodním názvem Rexcell tencel, což je u nás zatím neznámý pojem.

Jméno značky: Nani Iro
Kategorie: Látky
Tkanina: Pevná vazba (plátno, kepr apod.)
Materiál: Tencel
Šíře: 115 cm a méně

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: