Voda (len)

Neohodnoceno

Design: Naomi Ito

Tkanina: 100% len

Šíře látky: 106 cm

Gramáž: 220 g/m2

680 Kč / m 562 Kč bez DPH
Skladem (3 m)

Vzor Grace z kolekce 2018 jsme doskladnili, poněvadž už nám chybělo se na něj dívat. Je veselý i vážný, minimalistický i plnný. Grace je náš zenový mistr i punkový minimalista.

"Mít veselé srdce a ryzí úsměv. A odvahu, která nám dodává energii." říká Naomi Ito k tomu, kterak Grace vnímá ona.


Čistý len se začal objevovat znovu v kolekcích Nai Iro dřed dvěma lety. Není len jako len, to víme. Existují všelijaké lny - hrubé i škrábavé stejně jako měkké a poddajné. A pak je tady len od Nani Iro. Výjimečně jemný a lehký, zároveň však pevný. Je mačkavý, to jo – ale považte: Ona mu tu zmačkanost sluší!

Len v kolekci Grace je vyšší gramáže než třeba Opál. Tento má milých 220 g/m2. Což považujeme za docela dobrý nápad u tohoto vzoru - zatímco jemnému Opálu hodně sluší i ta jemná gramáž, Grace si zaslouží trochu více materiálu. A len pořád zůstává dostatečně jemný na oděvní tvorbu, nebojte.

JAK SE O LÁTKU STARAT:

Len má obecně trochu vyšší srážlivost, s kterou raději počítejte (až 8%). Jinak snese pračku klidně na 40° C (víc už bychom se dlouhodobě báli o metalické odlesky). Žehlit klidně na nejvyšší stupeň, ale po rubu a raději se vyvarovat sušičky. 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: