Myrobalan (ručně tkané plátno)

Neohodnoceno
Novinka
ručně tkaná bavlna

Design: Merchant and Mills

Tkanina: 100% bavlna, ručně tkáno i barveno myrobalánem

Šíře látky: 114 cm

Gramáž: 150 g/m2

Země původu: Indie

459 Kč / m 379 Kč bez DPH
Skladem (3,8 m)

Výjimečná záležitost pro ty, kdo fandí tradičním technikám a zpracování. 

Látka je specifická ruční výrobou (ano, normálně doopravdický lidi ji tkali na stavu bez pohánění elektřinou). Příze byla nejdřív ručně barvena v myrobalánové lázni a v struktuře tak uvidíte (pokud se detailně zaměříte) svislé pruhy,  které vznikly drobnými rozdíly v probarvení příze. Na látce najdete pár imperfektností od zesílené příze, po volněji tkané řádky. Toto je její součástí i jejím jedinečným kouzlem. Těšíme se, že si tato látka najde cestu k tomu, kdo ji ocení. My ji ulovili ve výprodeji od Merchant and Mills a máme z té raritky radost.

Látka je nekomplikovaná na šití a přívětivá na kůži. Bude z ní např. krásná volná košile. Třeba střih na košili Ellsworth, kdybyste chtěli držte značku - budou si spolu určitě rozumět. Můžete použít i na pyžamové kalhoty nebo šaty. Za nás hořejší díly podšívat není nutno, ale na sukni už bychom asi podšití volili. Látka proti světlu prosvitne, což ji zároveň činí skvělou parádou do okna, kde se budete tou hrou kochat každý den... využijete i libovolně home-decorově a pokud jste vyšívací typy, tahle látka k výšivce určitě zve.

Merchant and Mills je britský brand vzdávající hold staré dobré krejčovině a řemeslu opravářů oděvů. Jejich látky, které objevují po celém světě, mají typický rukopis jak v texturách, tak barevných odstínech a krejčovské nástroje, které rovněž nabízejí, kloubí estetiku se staletími ověřenou praktičností. Ve výběru svých látek dbají na etickou i ekologickou stránku textilní produkce a jak sami říkají, vrací se tak k samotným kořenům šití. A my se moc rádi vracíme s nimi..


 

JAK SE O LÁTKU STARAT:

Před polohováním střihu látku pro zbytkové vysrážení vyperte, u této látky navíc doporučujeme při prvním přidat hrstku kuchyňské soli či octa pro dostálení barvy. Perte raději ve vlažné vodě na 30° (výrobce ale dovoluje i 40°).

Jméno značky: Merchant & Mills
Kategorie: Látky
Barva / Motiv: pruhy
Tkanina: Pevná vazba (plátno, kepr apod.)
Materiál: Bavlna
Gramáž: gramáž vyšší než 200 g/m2
Šíře: 115 cm a méně

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: