Niagara (tencel)

Neohodnoceno
Novinka
Niagara (tencel)

Tkanina: 100% tencel

Šíře látky: 145 cm

Gramáž: 107 g/m2

Péče: Prát na 30 v polo-plné pračce, nepoužívat sušičku, žehlit na nízký stupeň po rubu, nenapařovat

390 Kč / m 322 Kč bez DPH
Skladem (> 5 m)

Jemný, ale výraznější květinový vzor na 100% tencelu. Látka nízké gramáže, však neprůhledná a hezky splývavá. Tencel s hedvábným vzhledem a chladivým dotykem - tak akorát na šaty i sukně.

Tencelové vlákno se vyrábí z eukalyptového dřeva podobným procesem jako viskóza. Tencel je jemná a příjemná látka, která si zároveň zachovává vysokou pevnost. Oproti bavlně má vícero výhod. Výroba tencelu je ekologicky šetrnější. Eukalypty se pěstují v trvale udržitelných porostech s desetinovou spotřebou pesticidů a umělých hnojiv. Zároveň potřebují oproti bavlně minimum vody. Tencel má skvělé absorpční schopnosti - podobně jako len nebo konopí umí ve vysoké míře odvádět vlhkost dovnitř vlákna. Což se hodí, víme.

Tencel  vyžaduje pozornější péči, aby vám dlouho vydržel skvělý. Nebojte se, stačí dodržet jednoduchá pravidla a bude pořád krásný. Žehlete po rubu a nenapařujte. Určitě nedávejte do sušičky (tencelová látka zde zpravidla ztratí lesk). Prát můžete na 30, ale nepřeplňujte pračku a raději ji nechte poloplnou, ať se vyhnete přílišnému zmačkání látky.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: