Stíny, kari (viskóza EcoVero)

Neohodnoceno

Design: Atelier Brunette (Francie)

Kolekce: Un été au Rajastan

Tkanina: viskóza (Lenzing™️ EcoVero™️)

Šíře látky: 140 cm

Gramáž: 120 g/m2

Země výroby: Indie

Péče: Prát ve studené vodě, žehlit po rubu, nepoužívat sušičku

 

objednat vzorek

490 Kč / m 405 Kč bez DPH
Skladem (> 5 m)

Léto v Rádžastánu? Čerstvá kolekce z Atelieru Brunette, kterou považujeme za velmi vydařenou. Design ryze ženský a lehce odvážný s decentním šarmem. Látky nejvíc krásné na šaty a halenky, vzdušné topy i rozevláté sukně.

Chcete zjistit, co už kdo z této látky ušil. Atelier Brunette má velmi širokou základnu fanoušků na Instagramu - hledejte tam pod #ShadeOchre

Svoji lehkou viskózu v Brunette nově vyrábí pod certifikací firmy Lenzing, což je zásadní krok, co se týče snížení ekologické stopy. Lenzing deklaruje svoji EcoVero TM viskózu jako udržitelnou tkaninu. Certifikace ošetřuje 1) podmínky pěstování (udržitelné hospodaření v porostech, certifikace dřevité hmoty) 2) zásadní snížení spotřeby vody (oproti standardní viskóze o 50 %, oproti standardní bavlně až o 95 %), 3) snížení stopy CO2 o 50% oproti běžné viskóze.

Jak velkou šicí zdatnost od Vás viskóza z Brunette vyžaduje? Řekněme, že alespoň mírně pokročilou, což znamená, že své první oděvní projekty si raději ušijte z nějakého bavlněného plátna. Když budete jako první věc ever šít viskózu, budete asi trochu nešťastní. Látka je velmi živá a úplný začátečník s ní bude trochu zápasit. Však tato živost je pro ne-začátečníky přidanou hodnotou. Ušitý kousek bude krásně a přirozeně splývat a vy se budete dost právem pyšnit a nést. Pokud se považujete za opravdu jen mírně pokročilé, můžete jako první projekt zvolit třeba půlkolovou sukni. Máme je z viskóz z Brunette vyzkoušeny a vypadají moc hezky. A vy zjistíte, jestli si příště můžete troufnout na něco složitějšího ;)

 


 

JAK SE O LÁTKU STARAT:

Před polohováním střihu předeprat pro zbytkové vysrážení látky. Doporučeno praní ve studené vodě, žehlit po rubu na nižší stupeň a nepoužívat sušičku.

Jméno značky: Atelier Brunette
Kategorie: Látky
BIO / GOTS / SUSTAINABLE: viskóza EcoVero
Barva / Motiv: Kari
Tkanina: Pevná vazba (plátno, kepr apod.)
Materiál: Viskóza / Rayon
Gramáž: gramáž nižší než 140 g/m2
Šíře: větší než 115 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: