Smaragd (tencel)

Neohodnoceno

Výrobce: MeetMILK (Dánsko)

Tkanina: 100% TENCEL™ Lyocell

Šíře látky: 150 cm

Gramáž: 195 g/m2

 

590 Kč / m 488 Kč bez DPH
Skladem (1,7 m)

100% TENCEL™ střední gramáže od dánských MeetMILK. Skvělá oděvní látka, která vytváří měkké záhyby a hedvábný dotyk - taková odměna za to, že umíte šít. 

Nižší gramáž (než tencel z Brunette), jej predurčuje ke všemu, čemu sluší splývavost (šaty, sukně, vzdušné topy ideálně). Výsledek vypadá luxusně a vy se v něm budete cítit více než jen dobře.

Tencelové vlákno se vyrábí z eukalyptového dřeva podobným procesem jako viskóza. Tencel je jemná a příjemná látka, která si zároveň zachovává vysokou pevnost. Oproti bavlně má vícero výhod. Výroba tencelu je ekologicky šetrnější. Eukalypty se pěstují v trvale udržitelných porostech s desetinovou spotřebou pesticidů a umělých hnojiv. Zároveň potřebují oproti bavlně minimum vody. Tencel má skvělé absorpční schopnosti - podobně jako len nebo konopí umí ve vysoké míře odvádět vlhkost dovnitř vlákna. Což se hodí, víme.

Tencel je výjimečně příjemný materiál s krásnou splývavost, však jeho vlákno se stává křehké při namočení a při praní vyžaduje pozornější péči, aby vám dlouho vydržel skvělý. Nebojte se, stačí dodržet jednoduchá pravidla a bude pořád krásný ...


 

JAK SE O TENCEL SPRÁVNĚ STARAT:

Tencelové vlákno je při namočení zranitelné, chovejte se tedy k němu obezřetně. Stačí dodržet pravidlo polo-prázdné pračky, nepoužívat sušičku a nenapařovat žehličkou. Prát možno na 30º, po vyprání vyvěsit či sušit vodorovně. Žehličku ano, ale bez napařování.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: