Amazonie (tencel)

Neohodnoceno
vyprodané
tencel

Tkanina: 100% tencel

Šíře látky: 145 cm

Gramáž: 165 g/m2

Péče: Prát na 30 v polo-plné pračce, nepoužívat sušičku, žehlit na nízký stupeň po rubu, nenapařovat

420 Kč / m 347 Kč bez DPH
vyprodané, v případě zájmu nám napište

Výrazný vzor amazonské džungle na 100% tencelu. Hezky splývavá látka s měkkými záhyby, lehce hedvábným vzhledem a chladivým dotykem - tak akorát na šaty i sukně.

Tencelové vlákno se vyrábí z eukalyptového dřeva podobným procesem jako viskóza. Tencel je jemná a příjemná látka, která si zároveň zachovává vysokou pevnost. Oproti bavlně má vícero výhod. Výroba tencelu je ekologicky šetrnější. Eukalypty se pěstují v trvale udržitelných porostech s desetinovou spotřebou pesticidů a umělých hnojiv. Zároveň potřebují oproti bavlně minimum vody. Tencel má skvělé absorpční schopnosti - podobně jako len nebo konopí umí ve vysoké míře odvádět vlhkost dovnitř vlákna. Což se hodí, víme.

Tencel  vyžaduje pozornější péči, aby vám dlouho vydržel skvělý. Nebojte se, stačí dodržet jednoduchá pravidla a bude pořád krásný. Žehlete po rubu a nenapařujte. Určitě nedávejte do sušičky (tencelová látka zde zpravidla ztratí lesk). Prát můžete na 30, ale nepřeplňujte pračku a raději ji nechte poloplnou, ať se vyhnete přílišnému zmačkání látky.

 

Kategorie: Látky
Tkanina: Pevná vazba (plátno, kepr apod.)
Materiál: Tencel
Gramáž: gramáž 140 g/m2 - 200 g/m2
Šíře: větší než 115 cm
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: