Písková (tencel/len)

Neohodnoceno

Výrobce: MeetMILK (Dánsko)

Tkanina: 80% TENCEL™ lyocell, 20% len

Šíře látky: 150 cm

Gramáž: 170 g/m2

 

590 Kč / m 488 Kč bez DPH
Skladem (3,1 m)

Směs tencelu a lnu střední gramáže od dánských MeetMILK. Skvělá oděvní látka. Troufnete si na kalhoty? Nebo košili?

Příměs lnu (20%) dává tencelu robustnější pocit a přidává i na pevnosti látky. Hodí se tam, kde se hodí, když látka více drží tvar.

Tencelové vlákno se vyrábí z eukalyptového dřeva podobným procesem jako viskóza. Tencel je jemná a příjemná látka, která si zároveň zachovává vysokou pevnost. Oproti bavlně má vícero výhod. Výroba tencelu je ekologicky šetrnější. Eukalypty se pěstují v trvale udržitelných porostech s desetinovou spotřebou pesticidů a umělých hnojiv. Zároveň potřebují oproti bavlně minimum vody. Tencel má skvělé absorpční schopnosti - podobně jako len nebo konopí umí ve vysoké míře odvádět vlhkost dovnitř vlákna. V kombinaci tencel + len tady tak máme kombo užitných vlastností.

Tencel je výjimečně příjemný materiál s krásnou splývavost, však jeho vlákno se stává křehké při namočení a při praní vyžaduje pozornější péči, aby vám dlouho vydržel skvělý. Nebojte se, stačí dodržet jednoduchá pravidla a bude pořád krásný ...


 

JAK SE O TENCEL SPRÁVNĚ STARAT:

Tencelové vlákno je při namočení zranitelné, chovejte se tedy k němu obezřetně. Stačí dodržet pravidlo polo-prázdné pračky, nepoužívat sušičku a nenapařovat žehličkou. Prát možno na 30º, po vyprání vyvěsit či sušit vodorovně. Žehličku ano, ale bez napařování.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: