Modř (viskóza)

Neohodnoceno

Výrobce: Atelier Brunette (Francie)

Tkanina: viskóza v krepové vazbě

Šíře látky: 140 cm

Gramáž: 118 g/m2

Země výroby: Indie

420 Kč / m 347 Kč bez DPH
Skladem (> 5 m)

Viskózy z atelieru Brunette jsou skvělé minimalistické tkaniny. Hezky splývají, na těle jsou příjemné a vznikají z nich nenápadně elegantní krásy.

Jak se z šije z viskózy? Tak není to látka pro úplné začátečníky. Netřeba se jí výrazně bát, ale živost viskózy poznáte již při stříhání a práce s ní vyžaduje jistou míru trpělivosti a pečlivosti. To, co vám třeba bavlněné plátno odpustí, vám viskóza neodpustí...

Čím vás viskóza za vaši trpělivost odmění? Vznikne opravdu krásná věc. Viskózy nádherně splývají. Můžete z nich ušít jednoduchý top přední-zadní díl bez záševků a bude to vypadat dobře. Když si troufnete třeba na košili nebo košilové šaty, bude to nádhera nebeská. A i jednoduchá půlkolová sukně bude určitě vypadat moc fajn.

Krepová vazba je hustě tkaná a látka si tam může dovolit nízkou gramáž a být neprůhledná

Bojíte se, jestli dobře trefíte barvu? Vzorek viskózy není problém...


 

ŠIKMÝ PROUŽEK V BARVĚ: ano

 

JAK SE O LÁTKU STARAT:

Před polohováním střihu předeprat pro zbytkové vysrážení látky (cca 5%). Doporučená teplota praní 30° C, žehlit na střední stupeň po rubu. Výrobce doporučuje se vyvarovat sušičky. Pozor na prací prostředky s optickými zjasňovači - mohou mít nežádoucí efekt pro barvu látky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: