Nevěstin závoj

Neohodnoceno

Výrobce: Nani Iro (Japonsko)

Design: Naomi Ito

Tkanina: 100% bavlna, v úpravě dobby

Šíře látky: 106 cm

Gramáž: 140 g/m2

490 Kč / m 405 Kč bez DPH
Skladem (> 5 m)

Vzor Divokých květin (Wild Flowers) na podkladu z vodových barev patří mezi nejoblíbenější ze vzorů designérky Naomi Ito. V roce 2019 přichází látka v barvě slonoviny a černého uhlí a především v novém materiálu - je to bavlna v úpravě dobby.

Látka je střední gramáže. Má nižší pružnost než gázovina, působí pevněji a lépe drží tvar. Klasickému střihu sukně nebo šatů bude tento materiál určitě moc slušet, neboť se střih hezky promítne do výsledného produktu. Zároveň je tato látka bezesporu i jednodušší z hlediska šití a stříhání než třeba gázovina nebo viskóza.

Technika dobby znamená specifickou vazbu látky. Na detailu fotky vidíte geometrický vzor, který vystupuje z látky ve třetím rozměru. A to je právě to, co umí dobby. Účel dobby je především dekorativní, ale zde působí i na jisté zpevnění látky, což vůbec není na škodu a my tleskáme, že se v Japonsku nebojí přinášet méně obvyklé techniky zpátky do života


JAK SE O LÁTKU STARAT:

Látka má průměrnou zbytkovou srážlivost v řádu jednotek procent. Proto raději předeprat či předžehlit. Pračka na 30° C., šušička nikoliv a žehlit na střední stupeň po rubu. Pozor na prací prostředky s optickými zjasňovači - mohou mít nežádoucí efekt pro barvu látky.

Jméno značky: Nani Iro
Kategorie: Látky
Tkanina: Pevná vazba (plátno, kepr apod.)
Materiál: Bavlna
Šíře: 115 cm a méně

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: