Tvůrce / Tvůrkyně vizuálního obsahu

Hledáme tě už nějaký čas, ale bojíme se, že vlastně neexistuješ...

Chceme v týmu člověka, který bude (spolu)utvářet obsah na našich sociálních sítích (Instagram, Facebook), bude to dělat stylově a hravě a bude zároveň rozumět oboru látek a šití.

 

Kdo jsme:

Jsme Materialistic a provozujeme Pokoj 10 – sdílenou šicí dílnu. Jsme v Praze, na Letné a máme specifickou pozici v rámci české šicí komunity.

Devátým rokem budujeme brand, který zastřešuje prodej kvalitních a designově výjimečných látek. Orientujeme se v šicích strojích a dokážeme nadstandardně poradit s jejich výběrem. Když nás zrovna na několik měsíců nezavřou, děláme u nás v prostoru kurzy šití a provozujeme sdílenou šicí dílnu.

Naše mise je šířit šicí know-how jako nástroj k vlastní kreativitě, který nám dává smysl. Stejně tak nám dává smysl cítit a ctít materiál a hledáme pro spolupráci firmy, které to mají stejně. Rozhodně jsme idealisti/tky ve světě hmoty, proto Materialistic. Zatím působíme pouze na českém a slovenském trhu.

 

Jak jsme na tom:

Poslední dva roky jsme hodně vyrostli. A pořád rychle rosteme. Hlavní část naší energie je v praktickém provozu a ven komunikujeme spíše jen náhodný zlomek toho, co děláme a s čím lidem umíme pomoci. Toto bychom chtěli změnit, protože nám to přijde trochu škoda a chtěli bychom více komunikačně pečovat o naše sledující. Nového člověka v týmu rozhodně nenecháme ve vzduchoprázdnu. Dostane mantinely a pravidelnou zpětnou vazbu na svoji práci a bude mít neomezený přístup na naše šicí kurzy, aby si doplnil své know-how.

 

Kdo jsi ty:

Hledáme někoho s čistou kreativní duší, pro koho je radost tvořit vizuální obsah, baví ho hrát si s obrazem (videem) a hledat jednoduché vyjádření. Potřebujeme člověka, který miluje šití a látky stejně jako my a zároveň se orientuje v možnostech komunikace na sociálních sítí a ovládá je s lehkostí. Umíme dodat copy, s radostí diskutovat všechny tvé nápady nebo ti nechat volnou ruku, pokud uvidíme, že se nám to potkává. K ruce můžeš mít fotografku, ale pokud fotit umíš, je to rozhodně tvoje výhoda. Zároveň očekáváme, že umíš základně pracovat s grafikou a ovládáš jednoduché úpravy fotek a videa. Potřebujeme spolu být na jedné lodi esteticky i hodnotově a mít společnou radost z toho, že budujeme něco, co přesahuje rámec business as usual.

Otázka č. 1: Musím umět šít, abych se mohl/a hlásit na tuto pozici?

Zkušenost s šitím je jistě žádoucí a pro komunikaci s šicí komunitou nutná. Nemáme potřebu šířit světem nicneříkající fráze a musíš mít alespoň teoretické znalosti. Pokud máš produkovat kvalitní obsah, potřebuješ vhled do komunity a pochopit, co lidé, kteří doma šijí, řeší za témata. Zároveň si dokážeme představit i člověka, který v tuto chvíli s šitím zkušenost nemá, ale je to oblast, která ho osobně láká. Pokud se pro šití nadchneš, my ti dokážeme během krátké doby předat know-how. Z tvé strany ale potřebujeme cítit enthusiasmus a péči o svůj růst v této oblasti.

Rozsah spolupráce:

Práce je u nás výhledově dost na plný úvazek, ale upřímně bychom byli raději, abychom začali na úvazku polovičním nebo třetinovém. Pokud se spolupráce osvědčí a bude přinášet i měřitelné výsledky, s radostí po pár měsících úvazek navýšíme, když budeš chtít. Pracovat můžeš z větší části z domova, ale je třeba se alespoň jednou týdně fyzicky v našem prostoru potkat. Kdy můžeme začít? Tak čím dřív, tím líp. Vlastně už teď se na tebe hodně těšíme.

Napiš nám:

jana@materialistic.cz, Předmět mailu: Social Media Creative Head.

Napiš motivační dopis a hoď mi ho do přílohy v pdf. Piš, jak nejstručněji dovedeš, ale snaž se být výstižná/ý. Dodrž prosím následující strukturu: hlavička – základní údaje o sobě včetně kontaktu a případně fotky, 1. odstavec věnuj svým hard-skills (technické znalosti, relevantní zkušenosti a studium), 2. odstavec tomu, co pro tebe znamená šití, v 3. odstavci nám prosím zkus shrnout, jaká je tvá motivace pro tohle místo a co nám umíš nabídnout. Zbývá ti ještě prostor na stránce. Bezva – zkus nás něčím zaujmout ;)

Na závěr nám nezapomeň připsat, jakou odměnu si za svoji práci představuješ a v jakém rozsahu bys ji pro nás mohl/a vykonávat. Přilož jakékoliv své výstupy, kterými se chceš pochlubit.

Na tvé odpovědi se těší Jana. V inzerátu jsem tykala, protože mi to přišlo přirozené, tak mi také rovnou můžeš tykat. Nebo ne, jak chceš …

Deadline pro poslání: 6. 6. 2021