My

Prodáváme látky, šicí stroje a věcí okolo šití. Učíme lidi šít a nabízíme jim prostor sdílené šicí dílny. NAŠE OBCHODNÍ PODMÍNKY

Najdete nás v Praze 7 na Letné v ulici Havanská (č. 10) - mezi Letenským náměstím a Stromovkou. 

 

OTEVÍRACÍ DOBA:

PO - ČT: 10.00 - 18.00

PÁ: 10.00 - 17.00

 

 

 

Mail ► jsme@materialistic.cz

Showroom ► Havanská 10, Praha 7 - Letná (Pokoj č. 10)

 

Telefonicky (v otevírací době) ► (00420) 776 030 515

 


 

 

O látkách a lidech

 

V létě 2013 vznikl látkový manifest Kdotokdyslyšel. Založila ho Jana Seidlová - socioložka na volné noze, která našla hluboké zalíbení v látkách a textilní tvorbě, poněvadž jí to tak zrovna dávalo smysl. Ten příběh, jak se to stalo je dojemný a silný, ale my vás s ním nechceme unavovat, protože dneska už je všechno trochu jinak. Jana se už pár let nejmenuje Seidlová, ale Pelánová a Kdotokdyslyšel se v říjnu 2018 přejmenoval na Materialistic, aby se ukotvil na své cestě k materialistickému idealismu.

 

Okolo manifestu dobra skrze krásné a výjimečné látky se postupně vytvořila menší komunita lidí. Začali jsme dělat šicí kurzy a rozběhli se dalšími směry. Přestěhovali jsme do hezčích prostor, otevřeli sdílenou šicí dílnu a radíme lidem, jak si vybrat šicí stroj i jak si ušít svoje první šaty.

 

Látky, které vybíráme, jsou pro nás výjimečné v mnoha ohledech. Dovážíme designovou bio-bavlnu a látky malých značek z rozličných koutů světa. Nacházíme ty nejvíc látkové chuťovky a předkládáme vám je k laskavému posouzení, zdali je chcete do svého života.

 

Všichni do jednoho v Materialistic milujeme šití. Někteří z nás to studovali, jiní si k tomu došli přes existenciální krizi a další zase skrze neodbytnou kreativitu a touhu tvořit. 

 

Všechny nás spojuje podobná vize. Tvoříme svobodný tým, kde každý vstupuje se svým příběhem. Učíme se. Pořád. Skoro každý den. A zkoušíme nezapomínat, že kde není radost, tam není cesta. A to všechno (a mnohem víc) se snažíme promítnout do všeho co a jak děláme.

 

Díky, že jste v tom s námi.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení