Overlock me | mírně a středně pokročilí

Pohlídat ...
2 490 Kč / ks 2 058 Kč bez DPH
nový termín červen 2024
termín
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Podrobný úvod do šití na overlocku a jeden ušitý oděvní projekt dle vlastního výběru. Pomůžeme vám pochopit, jak overlock pracuje a jak vy máte pracovat s ním, abyste si spolu rozuměli. 

Víme o vašem vysokém zájmu o tento kurz. Máme však výpadek obou našich lektorek na overlock a v dubnu a květnu kurzy Overlock me neproběhly. Makáme na tom, abychom kurz vrátili co nejdřív - v červnu 24 věříme v dva termíny. Pokud nejste na čekačce a chcete tam být, ozvěte se nám, my se pak na oplátku ozveme, až termíny budou.

Délka trvání kurzu: 7 hodin

Maximální kapacita: 5 lidí

Skills: pokročilí, mírně pokročilí, falešní začátečníci. Předchozí alespoň lehká zkušenost s šitím na klasickém šicím stroji je žádoucí.

Tento kurz můžete i darovat skrze dárkový voucher.

Další z kategorie: Kurzy šití v Praze

 

Detailní informace

Vrácení zdarma
Vrácení zdarma
Zpáteční dopravu platíme my
Množstevní slevy
Množstevní slevy
Od dvou metrů látky v kuse

Detailní popis produktu

Overlock budí ze začátku respekt i obavy. Respekt ke stroji se hodí vždy, obavy ale nejsou třeba a my slibujeme, že po tomhle kurzy už žádné obavy z overlocku mít nebudete.

Na overlocku se šije trochu jinak než na klasickém šicím stroji (rovnostehu) a veliký strašák je tady navlékání a nastavení napětí nití. Ukážeme vám, že je to relativně jednoduché a také logické. Kromě navlékání a řešení problémů s napětím si ukážeme práci s diferenciálem a také různé stehy, které domácí overlocky zvládají a které vám zjednoduší práci. Navzdory těm divným slovům jako je diferenciál je práce s overlockem rychlá a zábavná a posouvá vaše šicí možnosti na další úroveň.

Součástí kurzu je ušití vlastního projektu. K dispozici máme střihy na legíny, triko, mikinu. Kdybyste měli touhu realizovat nějaký jiný - více svůj projekt, doporučujeme dorazit s již střiženou látku a ideálně nám to dejte vědět dopředu, co konkrétně chcete šít.

Setkávání probíhají na naší adrese Havanská 10, Praha 7 - Letná. Látky si ještě budete potřebovat dokoupit či donést z vlastních zásob. Bližší informace se včas dozvíte.

Kurz je vhodný pro účastníky a účastnice od 15 let. Mladší děti z naší zkušenosti vyžadují jiný styl práce, než mají naše skupinové lekce pro dospělé. Pokud máte doma mladší nadšence do šití, než je 15 let, napište nám a vymyslíme vám individuální kurz šití přímo na míru. 

Stroje, které u nás máte na kurzu k dispozici: Lada 700D, JUKI MO 654-DE, Brother 2104D, Brother 4234D, Babylock Victory.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Kurzy šití
Typ kurzu: overlock
Úroveň / Pokročilost: mírně/středně pokročilí
Nevyplňujte toto pole:
D Avatar autora 27.2.2024 11:27
Skvělý kurz, jako zatím všechny od Materialistic, na kterých jsem byla. Příjemná atmosféra, příjemná a schopná lektorka Klára... Odnáším si slušné základy práce s overlockem, na kterých dokážu stavět dál.
Odpovědět
M Avatar autora 10.2.2022 17:15
S lektorkou Jarkou byla na kurzu od začátku velmi příjemná atmosféra. Moc mile mě potěšilo a překvapilo, jakou jsme dostali volnost v tom, co si chceme ušít. Přišla jsem na kurz se dvěma krásnými látkami také odsud a hrubou představou, co by z nich mohlo být a odešla jsem s krásnou tunikou a ještě hezčí mikinou, přestože byl pro mě overlock nový. U šití a vysvětlování práce s overlockem se s námi Jarka navíc podělila o mnoho praktických tipů, které mi jako začátečníkovi odteď velmi ulehčilo např. kreslení na některé jemné látky, žehlení (které zachrání zvlněné šití a látku neponičí), párání overlocku a další. Ve skupince byly samé příjemné dámy, šili jsme o sto šest a přestože na mě druhý den odpoledne padla únava, víkend jsem si moc užila a s overlockem se začala kamarádit.
Odpovědět
A Avatar autora 10.2.2022 21:32
Míšo, moc díky. Byla veliká radost vás všechny sledovat, jak makáte. A z vašich ušitých kousků máme vždycky skoro stejně velkou radost jako vy :)) Zdraví Jana
J Avatar autora Overlocku už se nebojím 15.10.2020 09:07
Ocenila jsem malý počet účastníků, skvěle vybavenou dílnu i klidného, vstřícného a profesionálního lektora. Myslím, že je dobré kurz brát jako "šití na zkoušku" a nebýt příliš ambiciózní co se týče projektů a výrobků. Už jsem si pořídila roční členství v šicím klubu, protože vaše snažení rozhodně ráda podpořím a ještě přijdu čas od času něco ušít. Overlock zatím nemám, ale až ho pořídím, nebude od věci kurz zopakovat.
Odpovědět
H Avatar autora Spokojenost 12.10.2020 20:19
Kurz byl moc fajn, atmosféra, prostředí, výborný čaj, příjemný a znalý lektor. Trochu mě sklamalo, že lektor úplně nedokázal přizpůsobit střihy a počítat s tím, že látky jsou pružné. Všechna trička byla volná až velká. Příště bych si se dopředu změřila a vybrala bych si střih správné velikosti... Na druhou stranu, kolegyňce parádně trefil legíny a mě fajnovou kapucu. S overlockem vážně umí a sdílel i různé fígle, které člověku usnadní život při šití. Vše krásně vysvětlil, i vícekrát, pomohl, poradil, vařil čaj :) Byly jsme čtyři na tři overlocky, což vadilo jen veeeelmi vyjímečně. naštěstí jsme stroje nemuseli s každou výměnou švadlenek přenastavovat. Nebo jen vyjímečně. Celkově jsem velmi spokojena, šla bych zase. V době kurzu jsem měla overlock týden, jedny ušité tepláky, spousta chyb v nastavení, vedení látky, nejistota při šití. Po kurzu přesně vím, jak má steh vypadat, kde co přitáhnout, uvolnit, nastavit, jak šít více vrstev látky, použít diferenciál v můj prospěch, kdy šit třema akdy čtzřma nitěma, umím ozdobné okraje i oblouky, nebojím se, že bych overlock nedokázala navléknout. Přesně, jak říkáte. Posun z nuly na sto! Díky Niku!
Odpovědět
B Avatar autora Trochu fofr 26.6.2020 16:04
Pokoj znám dlooooooouho. A kurz jsem volila cíleně, doma stojí overlock a mně se k němu nechce, že se ho bojím. Těch koleček, hejblátek, zoubků, nití, na všechno se má sáhnout a pak se to stejně vlní a kudrnatí a cuchá. Bylo to super. První část je neskutečně podrobné seznámení se s overlockem. Nik postupuje pomalu, pečlivě odpovídá na každou otázku. Bez stresu ukazuje klidně dvakrát třikrát. Postupujeme, každá respondentka sama navléká jeden overlock, na koho nevyšlo, už si stříhá. Protočíme se. Všichni mají nastříháno a hurá na to. Klopýtáme všechny přes různá úskalí, znovu řešíme navolnění, přítlak,napětí nitě...z overlocku padají tajemné závoje. Po dvou hodinách se rýsují první legíny a trika. Už si dovolíme ovelocku dokonce i vynadat. Skoro nikdo se ho už skoro nebojí. A Nik neúnavně radí, pomáhá, opravuje chyby, vytahuje z overlocku zaseknutý špendlík. Na konci prvního dne se sice točí hlava, ale vítězné triko stojí za to. Druhý den pokračujeme. Opakujeme, neb to je matka moudrosti. Tady mi maličko chybí koncepce. Kdyby tam byl v nabídce program, co šít dál, co je třeba velmi obtížné, co bychom měly znát...ale to je fakt detail a velmi subjektivní dojem. Je to výborný kurz s výborným lektorem a s dobrými stroji, z nichž jeden je velmi luxusní, takže je příležitost zkusit i si i něco speciáního. Už strach nemám. Ale stejně - šicí stroj mám radši.
Odpovědět
D Avatar autora 27.5.2020 09:33
Kurz jsem dostala jako dárek a musím říct, že mě nadchl. Nik se každému dostatečně věnoval a byla tam fajn atmosféra. Naučila jsem se spoustu věcí, krom jiného to, že se příště vážně radši pořádně změřim a nebudu mít tak šaty minimálně o 3 čísla větší ???? Snad budu mít ještě příležitost se zúčastnit nějakého dalšího kurzu.
Odpovědět
M Avatar autora 10.3.2020 21:35
Moc díky za super kurz! S overlockem jsem se setkala prvne, vsechno mi bylo hezky vysvetleno a odnesla jsem si tricko a legíny! :) Díky za trpělivost :D A ráda se zas někdy vrátím!
Odpovědět
A Avatar autora Bezva 10.3.2020 11:34
Kurz byl super, Nik ví co dělá a umí to vysvětlit. Už se těším na další kurzy, na které jsem se přihlásila.
Odpovědět
V Avatar autora 11.2.2020 14:31
Díky moc za perfektní kurz! Příjemná atmosféra a skutečně intenzivní prakticka "nalejvarna" jak na overlock.
Odpovědět
J Avatar autora 11.2.2020 14:54
Veroniko, moc děkujeme za hezkou zpětnou vazbu a hlavně máme radost, že se kurz líbil. Nikovi rádi vyřídíme a přejeme hodně spokojených chvil s šitím nejen na overlocku :)
T Avatar autora Overlock me 21.1.2020 11:12
Kurz byl příjemný....Mohl by být delší :)
Odpovědět