Jak si vybrat pro sebe správný střih

Jak poznám dobrý střih

aneb každá žena je krásná, ale každé nesluší ten samý střih ... 

Podívám na fotku a zamyslím se, jakou postavu má modelka versus já. Pokud nemáme stejné tělesné parametry, je lepší ještě chvíli hledat obrázky. Instagram je tady nejvíc a u většiny výrobců střihů najdete docela dost našité inspirace, která prozradí, zda je střih vhodný i na vás.

kde jsou moje šicí skills?

Znej své limity a jdi postupně. Nešij košilové šaty když za sebou ještě nemáš aspoň pár sukní. atd., atd. Je skvělé, že můžeme šít oblečení a nemít skoro žádné skills kromě schopnosti šít plus mínus rovně. Sukně vypadá dobře i od začátečníka s pár našitými polštáři, ale kabát ani košile - ty úplně dobře asi nedopadnou. Někteří výrobci své střihy označují doporučenou šicí úrovní. Obecně ale platí, že každá značka má svůj rukopis, a když vás střih jedné značky baví a dobře se vám šije, je asi dobrý nápad vyzkoušet od té značky i další střihy, pokud vám vizuálně konvenují.

 

střihy na šití_1

 

Preference jména a autorita značky?

Není každý střih, co se zdarma vystavuje na těch internetech, dobrý. To nějak tušíme všichni. A střih zdarma, který ani nepasuje dohromady, vám čas ani látku nevrátí. Zvažte svoji energii. Někdo se v lovení střihů zdarma vyžívá a bůhví, že mu to přejeme. Sami máme rádi naše vyzkoušené značky, za kterými stojí lidé, kteří studovali oděvní design. Což není úplně samozřejmost :) Investice do návrhářského střihu se vrátí, když danou věc ušijete dvakrát nebo třikrát ;)

Zatímco Maison Fauve dělá spíše střihy pro náročné a pokročilejší, Merchant Mills mají hezkou selekci pro začátečníky. Budget price jsou časopisy - my doporučujeme FibreMOOD a naši novou lásku TAUKO magazín - ten už tolik budget není, ale vzhledem k obsahu je to úplně adekvátní ... Z českého rybníčku nás pak baví Barbora Procházková a její Project Sapience.

Hrajte si se střihy, jak jen vás to baví a jak si troufnete. Když se bojíte do toho jít rovnou z drahé látky, je lepší střihnout a ušít nejdřív z kalika - resp. z nějakého materiálu za třetinovou cenu, který má podobné vlastnosti. My si takhle u nás v dílně pilotujeme z omylem koupeného recy polyesteru než jdeme do úpletů s vlnou z Mindthemaker např.

Tak hodně radosti při objevování sebe sama skrze šití :)

Pro Materialistic sepsala Jana

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení