Jak si vybrat pro sebe správný střih

Jak poznám dobrý střih

aneb každá žena je krásná, ale každé nesluší ten samý střih ... 

Podívám na fotku a zamyslím se, jakou postavu má modelka versus já. Pokud nemáme stejné tělesné parametry, je lepší ještě chvíli hledat obrázky. Instagram je tady nejvíc a u většiny výrobců střihů najdete docela dost našité inspirace, která prozradí, zda je střih vhodný i na vás.

kde jsou moje šicí skills?

Znej své limity a jdi postupně. Nešij košilové šaty když za sebou ještě nemáš aspoň pár sukní. atd., atd. Je skvělé, že můžeme šít oblečení a nemít skoro žádné skills kromě schopnosti šít plus mínus rovně. Sukně vypadá dobře i od začátečníka s pár našitými polštáři, ale kabát ani košile - ty úplně dobře asi nedopadnou. Někteří výrobci své střihy označují doporučenou šicí úrovní. Obecně ale platí, že každá značka má svůj rukopis, a když vás střih jedné značky baví a dobře se vám šije, je asi dobrý nápad vyzkoušet od té značky i další střihy, pokud vám vizuálně konvenují.

 

střihy na šití_1

 

Preference jména a autorita značky?

Není každý střih, co se zdarma vystavuje na těch internetech, dobrý. To nějak tušíme všichni. A střih zdarma, který ani nepasuje dohromady, vám čas ani látku nevrátí. Zvažte svoji energii. Někdo se v lovení střihů zdarma vyžívá a bůhví, že mu to přejeme. Sami máme rádi naše vyzkoušené značky, za kterými stojí lidé, kteří studovali oděvní design. Což není úplně samozřejmost :) Investice do návrhářského střihu se vrátí, když danou věc ušijete dvakrát nebo třikrát ;)

Zatímco Maison Fauve dělá spíše střihy pro náročné a pokročilejší, Merchant Mills mají hezkou selekci pro začátečníky. Budget price jsou časopisy - my doporučujeme FibreMOOD a naši novou lásku TAUKO magazín - ten už tolik budget není, ale vzhledem k obsahu je to úplně adekvátní ... Z českého rybníčku nás pak baví Barbora Procházková a její Project Sapience.

Hrajte si se střihy, jak jen vás to baví a jak si troufnete. Když se bojíte do toho jít rovnou z drahé látky, je lepší střihnout a ušít nejdřív z kalika - resp. z nějakého materiálu za třetinovou cenu, který má podobné vlastnosti. My si takhle u nás v dílně pilotujeme z omylem koupeného recy polyesterového úpletu než jdeme do úpletů s vlnou z Mindthemaker např.

Tak hodně radosti při objevování sebe sama skrze šití :)

Pro Materialistic sepsala Jana