Základy šití

Neohodnoceno

Základní šicí know-how, seznamovací rendez-vous s šicím strojem a první vlastnoručně ušitá věc.

Tento kurz můžete i darovat skrze dárkový voucher.

ALTERNATIVNÍ KURZY: Úvod k tajemství šití (2690,-), Škola šití (5850,-)

Podmínky účasti na kurzech

termín
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
1 050 Kč / ks 868 Kč bez DPH
Volno (1 ks)

Náš z nejoblíbenějších kurzů je určen pro lidi s nulovou znalostí stroje nebo pro opravdu falešné začátečníky. Kurz je vhodný pro všechny, kdo laškují s myšlenkou začít šít, ale zatím úplně neví, co to obnáší.

Na začátku si budeme povídat o úplně základních věcech, které na každém stroji najdete a které potřebujete pochopit, jak fungují. V dílně máme záměrně různé typy a modely šicích strojů, abychom vám dokázali ukázat rozdíly mezi nimi. Po tomto jednom setkání byste měli být schopni zprovoznit jakýkoliv stroj, ke kterému si sednete a poradit si s běžnými problémy, které při šití vznikají.

Řekneme si něco k látkám, nitím, patkám, jehlám i špendlíkům a vyzkoušíme si šít na cvičném kousku látky.

V druhé půlce setkání si ušijeme nejjednodušší projekt (nejčastěji si vybíráte kruhový tunel okolo krku nebo látkový pytlík). Zažijete si trochu, co jsme si řekli a vyzkoušeli nanečisto a zjistíte, že ušít věc není sice tak těžké, ale nějakou energii to vyžaduje ;)

DÁREK KE KURZU: Protože naše kurzy děláme už hodně dlouho, máme zpracované vlastní fotonávody na 6 jednoduchých projektů. Tyto od nás dostanete jako dárek a můžete se doma rovnou pustit do šití dalších věcí. V návodech najdete jednoduché věci jako je plátěná taška, pytlík nebo povlak na polštář. Naučíte se ale i všívat zip do zipové taštičky, jak se dělá francouzský šev a najdete tam úplně základní šicí triky.


KDE: naše dílna na adrese Havanská 10, Praha 7 - Letná

MAX KAPACITA: 6 lidí

POZOR: Látky si ještě budete potřebovat dokoupit či donést z vlastních zásob. Bližší informace se včas dozvíte.

POŽADOVANÝ LEVEL ŠICÍCH SKILLS: začátečníci a falešní začátečníci. 


Nevyhovují Vám aktuálně vypsané termíny? Nebo se chcete přihlásit jako náhradník na některý z již plných termínů? Napište nám to sem a my se Vám ozveme.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
MC Avatar autora 1.9.2020 11:54
Velmi přínosný kurz. Dozvěděla jsem se vše co jsem potřebovala, slečna školitelka byla moc milá a ochotná. Mohu všem jenom doporučit.
Odpovědět
KZ Avatar autora Pokoj číslo 10 26.8.2020 11:02
Dekuji za velmi příjemně a užitečně strávený čas skvěle lektorce Jarce. Už se těším na další lekci !
Odpovědět
M Avatar autora 9.6.2020 14:01
Konečně jsem se dokopala, abych se objednala na nějaký kurz šití a toto byla dobrá volba. Měla jsem to blízko domova, prostředí bylo klidné, příjemné, lektorka nám vše ukázala, vysvětlila a já si odnesla dobrý pocit a chuť na sobě dál pracovat, co se šití týče. Moc děkuju.
Odpovědět
KH Avatar autora 4.2.2020 20:46
Super!
Odpovědět
Z Avatar autora 24.1.2020 20:26
kurz mě moc bavil a dozvěděla jsem se plno nového a užitečného. doporučila bych to každému kdo váhá. krasný a přátelský přístup a hlavně trpělivost paní Jarky vás taky jistě potěší jako mne.
Odpovědět
ŽČ Avatar autora 21.1.2020 14:01
Skvělý kurz, určitě za jedna! Bylo fajn se zase na nějakou chvíli dostat k šicí i stroji a vyskouset si novou značku...
Odpovědět
VS Avatar autora 29.10.2019 12:47
Skvělý kurz, jsem naprosto nadšena, už hledám stroj a určitě ještě na některý kurz dorazím. Lektor výborný, trpělivý a moc milý. Mohu jen doporučit!!!!Hezký den Věra
Odpovědět
D Avatar autora 6.10.2019 08:27
Absolvovala jsem kurz Základy šití v Pokoji č. 10 a byla jsem nadšená. Proběhl v malém počtu lidí, takže vznikl prostor pro to, aby se nám všem lektorka mohla plně věnovat a pomáhat s ušitím prvního výrobku. Kuz doporučuji všem, kteří s šitím nemají žádné zkušenosti nebo zapomněli, jak se s ním správně pracuje. Moc příjemné je také to, že si hned odnesete vlastní výrobek.
Odpovědět
K Avatar autora Kurz základy šití s Kristýnou 1.9.2019 10:10
Jsem moc ráda, že jsem se kurzu zúčastnila. Bylo to moc milé. Už jsem si objednala šicí stroj a chystám se začít šít.. :-) Díky!!
Odpovědět
PH Avatar autora Kurs zaklady siti s kristinou 29.8.2019 19:52
Byla jsem na kursu s dcerou a bylo to moc fajn. Prisly jsme obe jen s predstavou, co bychom chtely usit a obe jsme odchazely spokojene s hotovymi vyrobky. Kristina byla moc mila a trpeliva. Zrejme asi nekdy navstivime i sici dilnu.
Odpovědět
K Avatar autora 26.8.2019 19:24
Skvělý kurz i pro úplné začátečníky, lektorka Kristýna byla velice trpělivá a našla si na všechny dostatek času. Moc děkuju, ušitou šálu budu ráda nosit :)
Odpovědět
M Avatar autora 26.6.2019 13:29
Byla jsem s kurzem moc spokojená, pomohl mi překonat barieru obav skamarádit se s šicím strojem.
Odpovědět