Úvod do tajemství šití

Neohodnoceno

základní know-how a šití pro úplné (i falešné) začátečníky a začátečnice

10 a půl hodiny kurzu a tři ušité projekty

Kurz zahrnuje 3 setkání ve večerních hodinách všedních dnů nebo 2 dny ve zrychlené víkendové variantě.

Tento kurz můžete i darovat skrze dárkový voucher.

Další z kategorie: Kurzy šití v Praze

Podmínky účasti na kurzech

termín
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
2 690 Kč / kurz 2 223 Kč bez DPH
Volno (3 kurz)

Oblíbený kurz, který ladíme k dokonalosti už mnoho sezón

Po dobu konání kurzu máte přístup k naší šicí knihovně a získáte od nás dárkem sadu našich devíti autorských tutorialů na začátečnické projekty.

PRO KOHO 

U stroje jste nikdy neseděli a chcete to zkusit. Nebo už jste něco (málo) sami ušili a cítíte se jako falešný začátečník, kterému chybí základy.

CO SE NAUČÍTE 

Povíme si, k čemu jsou na stroji všechny ty kolečka a páčky a ukážeme si, jak funguje mechanismus šicího stroje. Stroje jsou různé, ale základní principy zůstávají a my chceme, abyste si pak sami doma dokázali poradit s šicím strojem po mamince a zároveň se nebáli moderních strojů a jejich vymožeností.

Na jednoduchých projektech se naučíte základní principy šití, na kterých pak můžete sami stavět. Získáte šicí sebedůvěru, základní know-how a hlavně se rovnou ponoříte do praxe. Šít plus mínus rovně přestane být postupně výzva a budete hledat nové. Stroje se přestanete bát a možná si troufnete i na kontrastní nit. 

CO SI UŠIJETE 

Své projekty si volíte sami. Standardně stihnete za dobu konání kurzu tři různé věci.

Máme pro vás portfolio osvědčených začátečnických projektů, z kterých si většina lidí vybere: klasický tunelový šátek okolo krku, plátěná taška, obal na knihu, povlak na polštář, zipová taštička,  ...  Zpracovali jsme k nim i vlastní tutorialy, takže doma pak můžete pokračovat v těch projektech, které jste během kurzu nestihli.

Pokud máte něco jiného vysněného, můžete s lektorem konzultovat svůj sen před začátkem kurzu a dohodnete se, jestli to sousto není pro začátek příliš veliké. Pokud ne, můžete do toho jít.


 

► PRAKTICKÉ:

Setkávání probíhají na naší adrese Havanská 10, Praha 7 - Letná. Látky si ještě budete potřebovat dokoupit či donést z vlastních zásob. Bližší informace se včas dozvíte.

Požadovaný level šicích skills: začátečníci a falešní začátečníci.

Maximální kapacita: 6 lidí

 

Chci dát vědět o nově vypsaných termínech

 

ALTERNATIVNÍ KURZY: Základy šití (1050,-) nebo Škola šití (5850,-)

 

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
A Avatar autora 21.6.2021 13:39
Kurz byl skvělý, moc mě to bavilo. Lektorka Eliška byla moc ochotná, dokonce s námi na poslední lekci ve svém volnu zůstala mnohem déle, abychom si stihli došít náš projekt, protože doma nemáme stroj. S ostatními účastníky jsme měli rozdílné tempo, takže se věnovala každému zvlášť a všechno nám krásně vysvětlila. Děkuji moc za zasvěcení do světa šití, určitě se k vám ráda vrátím, ať už na další kurz, nákup látky nebo pro nákup šicího stroje :)
Odpovědět
OC Avatar autora 31.8.2020 21:57
Byl to nejen přínosný kurz, ale i milé setkání s lektorkou Danielou.
Odpovědět
H Avatar autora 12.8.2020 10:00
Bylo to vždy milé setkání s dobrým výsledkem:-)
Odpovědět
D Avatar autora Doporučuji všem! 10.8.2020 15:45
Ze snu opravit babičin starý stroj a šít na něm se postupme času zrodilo zkusit šít nejdříve na dnes již klasickém elektrickém stroji. Ten doma nebyl, zkušenost také žádná (na kurzu jsem zjistila že existuje spodní a horní nit, že). A už po prvním večeru jsem zvládla šálu - je potřeba podotknout, že s velkou pomocí lektorky Denisy. A přestože koronavir zúžil výběr strojů, tak už mám jeden objednaný a těším se jako malé dítě na Ježíška. Děkuji moc za inspiraci, povzbuzení a doporučuji úplně každému, kdo by rád šil a neví jak.
Odpovědět
L Avatar autora 8.7.2020 15:19
Kurz byl perfektní, lektorka milá a trpělivá. Díky kurzu jsem získala nového koníčka - šití jsem si zamilovala. Předtím jsem u stroje v podstatě nikdy neseděla a netušila jsem, co, kde a jak nastavit, jak u šití postupovat. Díky kurzu jsem poznala kouzlo vlastnoručně ušitého výrobku. Moc děkuji za ochotu a vstřícnost. V dílně panuje velmi příjemná atmosféra :-)
Odpovědět
T Avatar autora Děkuji 26.5.2020 13:06
Kurz naprosto splnil moje očekávání. Naučila jsem se, že se stroje nemusím bát a že i když si občas dělá, co chce - umím ho zkrotit. :) Doporučuji všem, co nikdy nic neušily a chtěly by začít. Zároveň ale doporučuji i ostatním, kteří jsou váhavější nebo potřebují pomalejší tempo, i když je jim práce se strojem bližší. Danča byla skvělá, zábavná a trpělivá. Po kurzu jsem byla schopná ušít pytlíček, mini peněženku a dětské kalhoty. A to považuji za velký úspěch a dělá mi to radost. Terez
Odpovědět
J Avatar autora 3.3.2020 13:13
Kurz som si užila, splnil moje očakávania (zistila som, kde robím doma pri šití chyby, :-)). Lektorka Jarka bola veľmi trpezlivá a dokázala venovať svoju pozornosť všetkým našim požiadavkám a potrebám. Ušila som si viac projektov v porovnaní s tým, čo som si predstavovala (pytlík na pečivo, kosmetická taštička, pouzdro na magnetku, oprava starých šiat). Odišla som s veľkou chuťou tvoriť a skúšať, kúpiť si kvalitný stroj. Veľmi odporúčam.
Odpovědět
H Avatar autora 27.2.2020 15:59
Kurz jsem si přála na Vánoce pod stromeček potom co jsem několikrát navštívila obchod s látkami. Lektorka Denisa měla úžasnou trpělivost vše vysvětlit a věnovat se nám od začátku do konce. Díky tomuto kurzu se nebojím pustit se do jiných projektů a nemůžu se dočkat až si pořídím další kurz.
Odpovědět
A Avatar autora Naprostá pecka! 25.2.2020 18:09
Do začátku kurzu jsem šicí stroj spolehlivě rozeznala od lodního šroubu, ale k záměně s např. skartovačkou by dojít mohlo. Teď, po kurzu, jsem naprosto "chycená" a už vymýšlím jaký stroj si koupím a co dalšího si ušiju. Lektorka Denisa byla super, krásně nám dělala diskotéku a zároveň byla při vysvětlování nebesky trpělivá. Už se těším na další kurz!!!
Odpovědět
J Avatar autora 4.2.2020 16:34
Kurz byl skvělý, ke stroji jsem si sedla s nulovými zkušenostmi a odnesla jsem si slušivý tunel kolem krku, luxusní tašku a malé pouzdříčko na kosmetiku. Ale co je nejdůležitější, jsem nadšená a pouštím se do vlastních projektů. Vřele doporučuji.
Odpovědět